cj0ur 27.06.2013 в 07:01


Петро ПОРОШЕНКО: бути незалежним кандидатом для мене було принципово…


Витяг з неопублікованого інтерв’ю
– Ваш син у «Батьківщині». Чому ви не пішли у парламент від опозиції?
Бути незалежним кандидатом для мене було принципово. Ідучи на вибори самостійно, мав можливість продемонструвати, що це були саме мої голоси, а не голоси «Батьківщини», «УДАРу» чи «Свободи». Опозиція висунула проти мене свого кандидата. Я набрав 71, 5%, мій суперник зі «Свободи» - 9, 12%. Це найбільша підтримка серед позапартійних кандидатів в Україні!
Опозиції треба працювати над помилками. Проведіть праймеріз, у кого найбільша підтримка, сформуйте команду, де кожен з виборців Тимошенко, Кличка, Тягнибока, Порошенка знайде для себе мотивацію, чому саме за цього кандидата він повинен голосувати. І жоден адмінресурс переможний процес не зупинить. Коли ж у першому турі всі підемо на вибори - стільки незворотного буде зроблено, що значна частина виборців від опозиції відвернеться.
– То ви вважаєте ідею Тимошенко про перший тур президентських виборів, у якому мають конкурувати між собою всі опозиціонери, хибною?
Цю тезу вважаю помилковою.
– А якщо в першому турі піде один узгоджений, і раптом його під надуманими приводами знімуть або з цим кандидатом, не дай Боже, щось станеться?..
Якщо можуть зняти одного, то знімуть і чотирьох. Якщо з кимсь, не доведи Господи, трапиться автомобільна катастрофа, то вона може трапитися і з іншими.
- Мало хто сумнівається, що теж спробуєте себе на президентських виборах…   
Якщо опозиційні лідери замість об’єднатися оберуть автономний похід на президентські вибори, я теж змушений буду висунутися. І цим доведу хибність масового походу на вибори. Доведу, що мій рейтинг не є нижчим від їхнього…
Коли йдуть поодинці, то думають не про президентські вибори, а про рівень "Підтримки вже у наступній парламентській кампанії. Президентські вибори розмінюють, перетворюють їх у торги. Мені це не до вподоби. Бо йдеться про цивілізаційний вибір держави. Політичне покоління, яке програє ці президентські вибори, має піти з політики. На зміну йому мають прийти інші люди, з іншими якостями.
Перед нами відчинені великі європейські ворота. Вперше в історії України понад 50% населення підтримує європейську інтеграцію. Це воля народу, і ви повинні її підтримати! Євросоюз прийняв до себе Румунію, Болгарію, Хорватію, дав євро- перспективи Сербії. А ми все сидимо і ворожимо: дадуть нам Асоціацію чи ні? Та щось зробіть для того, щоб дали!
– Біда наших опозиційних політиків - самозакоханість. Як це подолати?
Кожному треба бути реалістом. Подивіться на ситуацію довкола київських виборів. Я жодного разу не заявив, що є кандидатом у мери, не розпочинав виборчої кампанії. При цьому маю високий рівень підтримки серед киян.
Водночас окремі представники опозиції зі штанів вилазили: я все одно піду, навіть якщо не буду підтриманий! І якою на це була реакція людей? Отой крикливий кандидат мав чотири відсотки, а зараз має менш як 1%. Чому? Бо він з ними (з тими, що на Печерських пагорбах). Яке прізвище не звучало б - Порошенко, Тягнибок, Кличко, - друже, якщо ти проти об’єднання, то працюєш на те, щоб розтягнути опозиційний електорат. А це грає на користь відомої людини. Якими б гаслами хто не прикривався.Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 0